Archiwum Wypraw
Wyprawy Wrakowe
ORP Orzeł Ostatnia Misja 2020
Mija 80 lat od ostatniego rejsu Orła – ruszają poszukiwania legendarnego okrętu. Startuje Narodowy Program Poszukiwania Wraku Polskiego Okrętu Podwodnego ORP Orzeł.
Brindisi 2018
Ekspedycja „Zaginione bombowce z Brindisi” odbyła się w terminie 03.11 – 17.11.2018
Rising Heart of L72
Ekspedycja „The Rising Heart of L72” otrzymała od rządu Republiki Malty zezwolenie na wydobycie dzwonu z wraku niszczyciela eskortowego ORP „Kujawiak”. Wyruszamy 8 maja.
Heart of L72 2016
Trzecia wyprawa na ORP Kujawiak. Znaleźliśmy dzwon! Kliknij aby przejść na stronę wyprawy.
L72 A Forgotten Tradegy 2015
Druga wyprawa na ORP Kujawiak. Pierwsze nurkowania. Kliknij aby przejść na stronę wyprawy.
Hunt for L72 2014
Pozostałe dnie, to więcej i więcej materiału z wraku polskiego okrętu, bo teraz już nie mamy wątpliwości, ze odnaleźliśmy wrak Okrętu Rzeczypospolitej Polskiej Kujawiak.
Sierra 2014 Vanishing Dutchman
Zakończyła się druga już ekspedycja do Sierra Leone. Team pracował nieprzerwane przez trzy tygodnie, aby zebrać jak najwięcej informacji pozwalających w przyszłości rozwiązać zagadkę „Znikającego Holendra”.
Malediwy 2013
Rocznicę powstania jednego z Łódzkich Klubów nurkowych moi starzy koledzy postanowili uczcić wyjątkową wyprawą, wybierając na miejsce nurkowania rafy koralowe Archipelagu Malediwów na Oceanie Indyjskim.
U-461 i H.M.S. OTUS 2013
Po zeszłorocznej wizycie w LABOE, MOLTENORT oraz HAMBURGU przyszła pora na PENEMUNDE i SASSNITZ gdzie można obejrzeć kolejne okręty podwodne i wczuć się w klimat minionej epoki. Wizyty w tych miejscach nie są jednak dziełem przypadku. Traktujemy je jako „ANTE DIEM ” przed kolejną wyprawą , ale o tym już wkrótce….. Radziecki okręt podwodny projektu 651 / w terminologii NATO – JULIETT / zbudowany został w stoczni SORMOWO KRASNOJE w GORKI 31 października 1965 roku pod nazwą K-24 . W okresie późniejszym nazwę zmieniono na B-124. Był pierwszym wielozadaniowym okrętem podwodnym o napędzie konwencjonalnym (elektro-disel) uzbrojonym w pociski rakietowe P-5 i P-6 których zadaniem było atakowanie obiektów nawodnych znajdujących się poza horyzontem. Głównym celem miały być amerykańskie lotniskowce . Na tym okręcie po raz pierwszy zastosowano baterie srebrowo-cynkowe. Czas przebywania okrętu pod wodą bez dostępu powietrza atmosferycznego przy wykorzystaniu środków regeneracji powietrza wynosił 800 godzin. Po wycofaniu ze służby w Bałtyckiej Flocie Północnej Związku Radzieckiego okręt podwodny został zakupiony przez Duńczyków i przetransportowany do KOPENHAGI. W grudniu 1988 roku został po raz kolejny sprzedany do Niemiec i przemianowany na U-461. Obecnie jest zakotwiczony na wyspie UZNAM w miejscowości PENEMUNDE .. Dane taktyczno techniczne.. Wymiary – Długość – […]
Sierra Leone 2012
Pierwsza Polska Ekspedycja Eksploracyjno-Naukowa do Sierra Leone odbyła się 9 – 23 listopada, 2012 roku.
U-995 i U-434 2012
Wyjeżdżamy do LABOE zwiedzić okręt podwodny muzeum U-995 oraz pomnik poległych marynarzy U-Bootwaffe w MOLTENORT koło KILONI….następnie jedziemy do HAMBURGA obejrzeć U-434 który jest już dostępny do zwiedzania.
Bodrum 2012
BODRUM – Jeszcze niedawno Bodrum było spokojną osadą rybacką,. W miasteczku przeplatają się elementy tureckie z greckimi. Znajdziemy tu białe domki, które przypominają te, z greckich wysp.
Gallipoli 2011
Pierwsza Polska Ekspedycja Nurkowa Gallipoli 2011 rozpoczęła się 31 sierpnia i trwała do 9 września, a jej hasło przewodnie brzmiało: „Aktualny stan wraków okrętów zatopionych podczas bitwy o Dardanele oraz stan ich degradacji”.
Narvik 2010
Właśnie zakończyła się wyprawa do Narwiku i przyszła pora na relacje. Wszystko co dobre mija niestety bardzo szybko, zostają potem niezapomniane wspomnienia, którymi teraz chcemy się z wami podzielić. Jak co roku żeby zanurkować w następnym ciekawym i nie tuzinkowym miejscu czekała nas bardzo długa podróż.
Bornholm 2010
Pierwszy weekend lipca przywitał nas słoneczną,bezwietrzną pogodą.Wszyscy w napięciu oczekiwaliśmy telefonu od Tomka z Kołobrzegu.
Galapagos 2009
Koniec września 2009 tym razem kierunek naszej wyprawy, to wyspy na Pacyfiku oddalone od zachodniego brzegu Ekwadoru o 1000 km.- GALAPAGOS. Niezwykle miejsce gdzie Karol Darwin stworzył swoja teorie ewolucji.
Kołobrzeg 2009
Zaraz po powrocie z IRLANDII zadzwonił telefon,to był ROBSON z informacją że na BAŁTYKU szykuje się dobra pogoda a w weekend ma być flauta,zaproponował więc wypad do KOŁOBRZEGU i zanurkowanie na kilku dobrze zachowanych wrakach…
Irlandia 2009
W tym roku przyszła pora na południowa Irlandię i to co chcieliśmy zrobić już od wielu lat, zanurkować na wraku niemieckiego U-boota U-260.
Sardynia Korsyka 2008
Słychać miarowe mruczenie silnika, gładka woda wydaje się nierówna niczym brukowana ulica, z prędkością 35 węzłów na ustaloną wcześniej pozycję mknie ponton z bazy nurkowej.
Filipiny 2008
W zasadzie celem są dwie wyspy Cabilao i Leyte. Czeka nas 50 godzin podróży, wszyscy zastanawiamy się jak to przetrwamy.
Scapa Flow 2007
Koniec sierpnia 2007 zaczyna się nasza kolejna wyprawa nurkowa,tym razem mamy do przejechania 2.600km., a naszym celem jest St.Margaret`s Hope na Orkadach. Przez nadchodzący tydzień będzie to nasza baza wypadowa po wrakach SCAPA FLOW.
Lofoty 2006
Przed nami prawie 3000km. do przejechania, w większości drogami przez słabo zaludnioną północ Skandynawii.
Alandy 2005
Wyspy Alandzkie, zajmują stosunkowo niewielki obszar (6 784 km kwadratowych), położony na północnym Bałtyku, zaledwie 120 km od stolicy Szwecji Sztokholmu.
VIS 2003
Nurkowanie w Chorwacji ,zakazana strefa dla nurkowania oznaczona koordynatami, to wszystko wydawało się bardzo zachęcające.
Lofoty 1999
06 maja wypłynęliśmy z Gdańska promem „ROGALIN” do Szwecji, następnie poprzez Sztokholm i Umeę dotarliśmy do Norwegii.